Konto firmowe, gdzie najkorzystniej wybrać?

money-1235728_1280

Prowadząc obecnie działalność gospodarczą, praktycznie nie ma możliwości, aby odbywało się to bez posiadania konta firmowego. Determinują to wszelkie transakcje odbywające się zazwyczaj bezgotówkowo, najczęściej za pośrednictwem Internetu. Stąd oferta bankowa, dotycząca kont dedykowanych przedsiębiorczości jest tak bogata. Problematyczne jest skrupulatne przyjrzenie się każdemu z nich i wnikliwe porównanie. Dlatego wybraliśmy i opisujemy te najbardziej korzystne.

FIRMA TO JA

Pierwszym, na które warto zwrócić uwagę, jest konto firmowe Idea Bank. Za podstawowe usługi, czyli prowadzenie rachunku, używanie karty płatniczej oraz korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce nie ponosimy żadnych kosztów. Tylko w przypadku karty jest warunek – należy za jej pomocą zrealizować transakcję za min. 400 zł w miesiącu. W przeciwnym wypadku należy zapłacić 4,99 zł.

Dodatkową zaletą jest miesięczna premia w wysokości 62 zł. Warunkiem jest korzystanie z aplikacji Idea Cloud, co tak naprawdę jest ułatwieniem w dokonywaniu transakcji i kontrolowaniu salda. Istnieją także inne możliwości oszczędzania i debetu na koncie.

Ponadto darmowe są przelewy do ZUS i US oraz internetowe przelewy krajowe.

dbNET Biznes

Konto firmowe w Deutsche Banku jest opłacalne, ponieważ jest tanie. Skutkuje to jednak tym, że nie możemy liczyć na opcje dodatkowe.

Wybierając tę opcję, nie zapłacimy za otwarcie i prowadzenie rachunku oraz wydanie i używanie karty płatniczej, pod warunkiem, że użyjemy jej co najmniej raz w miesiącu. Jeśli się to nie uda, poniesiemy koszt 3,50 zł. Bezkosztowe są również przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Wyróżnikiem tego konta są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie.

Smart Biznes

Bardzo konkurencyjne, w stosunku do dwóch wcześniej opisanych, jest konto firmowe Smart Banku.

Pozornym minusem jest brak placówek. Wszelkie finansowe zadania z łatwością można jednak wykonywać na dobrze zorganizowanej platformie internetowej. Brak oddziałów banku nie generuje kosztów, więc oferta jest rzeczywiście darmowa. Nie zapłacimy za założenie i prowadzenie rachunku, wydanie i korzystanie z karty debetowej, przelewy krajowe oraz do ZUS i US, a także za wypłaty z bankomatów na całym świecie. Ponadto darmowe są także przelewy europejskie, co wyróżnia się na tle konkurencji.

Atrakcyjnym dodatkiem jest konto oszczędnościowe, z którego raz w miesiącu można za darmo wypłacać zgromadzony kapitał.

Inteligo

PKO BP nie odstaje od konkurencji proponując swoim klientom konto firmowe, w którym nie musimy przejmować się opłatami za założenie i prowadzenie konta, przelewy do ZUS i US oraz na inne konto PKO BP, czy za używanie karty, pod warunkiem wykonania przy jej pomocy transakcji za min. 100 zł w miesiącu. Wypłaty z bankomatów PKO BP i BZWBK także są darmowe.

Konto firmowe – co jest ważne?

Opisane propozycje rachunków bankowych są wybrane z bogatej oferty rynku finansowego. Jeśli zamierzamy zapoznać się z pozostałymi, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na opłaty za prowadzenie konta, za przelewy do ZUS i skarbówki, przelewy internetowe, za wydanie i korzystanie z karty płatniczej, wypłaty i wpłaty w bankomatach, wpłatomatach i oddziałach.

Banki często kuszą też możliwościami oszczędzania czy debetu. To także powinno pomóc w podjęciu decyzji.

Powiązane wpisy

dodaj komentarz